برگزاری کارگاه بین المللی آگاهی از کیهان به میزبانی هلند

کارگاه بین المللی آگاهی از کیهان با حضور منجمان ایرانی به میزبانی رصدخانه دانشگاه لیدن هلند برگزار شد
کارگاه بین المللی آگاهی از کیهان با حضور 65 مربی، معلم و منجم از 23 کشور دنیا از سیزدهم تا هفدهم مهر ماه سال 1394 در شهر لیدن هلند و به میزبانی دانشگاه قدیمی و مشهور این کشور برگزار شد و این همایش بخشی از فعالیت های هفته جهانی فضا را نیز به خود اختصاص داد.


 
آگاهی از کیهان (UNAWE) طرحی بین المللی برای آموزش نجوم به کودکان 4 تا 10 سال است که روش های نوین و خلاقانه آموزشی را برای آموزش نجوم به سنین پایه به ویژه برای دانش آموزان با استعداد در مناطق محروم دنبال می کند.
در بخشی از این کارگاه به عنوان نماینده طرح آگاهی از کیهان در ایران به ارائه دستاوردها و برنامه های ایران در حوزه آموزش نجوم به کودکان پرداختم تا همکارانم از کشورهای مختلف را با فعالیت های این طرح در ایران آشنا کنم.

طرح آگاهی از کیهان از بخش های مختلفی همچون تربیت مربی، تولید محتوا و روشهای نوین و برجسته آموزشی و ... تشکیل شده است. این کارگاه بین المللی دو سالانه، فرصتی مغتنم برای رویارویی و تبادل نظر اعضا میباشد تا در این مجال به تبادل تجربیات و بررسی منابع و روشهای آموزشی که اخیرا در کشورهای خود اجرا کرده اند بپردازند.
همچنین امسال برای نخستین بار طرح های ویژه ای برای آموزش به کودکان پناهجو مورد بررسی قرار گرفت که با استقبال اعضا روبرو شد.
بازدید یک روزه از سازمان فضایی اروپا در هلند، از جمله برنامه های ویژه ی این کارگاه بود که در این روز، شرکت کنندگان از قسمتهای مختلف این مجموعه بزرگ دیدن کردند. آشنایی با ماموریت روزتا و آخرین دست آوردهای مربوط، از مهمترین برنامه های این بازدید بود.کارگاه آینده طرح بین المللی آگاهی از کیهان در سال 1396 برگزار خواهد شد.
  
CURRENT MOON