گالری عکس گذر ناهید، 1391

 
سرانجام زمان بدرود گفتن با گذر ناهید 1391 فرارسید و هر یک از دوستداران آسمان به زبانی با این پدیده خداحافظی  کرد. من تصمیم گرفتم در زادگاهم اصفهان، وداعی به یادماندنی با گذر زهره داشته باشم. برای زنده نگه داشتن خاطره شیرین گروه آلمانی که در سال 1874 میلادی در باغ زرشک اصفهان به رصد گذر زهره پرداختند و یادگار ارزشمند آنها که اینک در کلیسای وانک اصفهان نگهداری می شود، گذر ناهید را در کنار یکی از کلیساهای کهن ارامنه به تصویر کشیدم.
سپس سری به میدان نقش جهان زدم و لحظه هایی از گذر را بر فراز گنبد مسجد شیخ لطف الله ثبت کردم. پرنده ای که از فراز این گنبد زیبا تماشاگر گذر ناهید بود زینت بخش تعدادی از تصاویر من شد و در نهایت با ثبت تماس های پایانی بدرودی فراموش ناشدنی با گذر ناهید داشتم.
همانگونه که پیشتر گفته شد پس از گذر سال 1391، صد و پنج سال طول می کشد تا ناهید دوباره از مقابل خورشید عبور کند. این بدین معنا است که علاقمندان زیادی در سراسر دنیا برای آخرین بار این پدیده را در عمر خود خواهند دیدند و شمار زیادی از نسل های آینده بشر تا سال 1496 انتظار می کشند تا برای نخستین بارشاهد گذر ناهید باشند
انسانی که در سال 1496 گذر ناهید را برای اولین بار می بیند چه احساسی خواهد داشت؟
پس از 105 سال چه بر سر انسان، سرزمین و سیاره خاکی اش خواهد آمد؟
و....پیشرفت بشر به کجا رسیده است؟
قطعا احساسات ما برای انسان 1496 جالب خواهد بود ؛ از همه شما دوستان صمیمانه دعوت می کنم نامه ای سرگشاده به انسانی که در سال 1496 خورشیدی گذر ناهید را برای نخستین بار رصد می کند بنویسید.
بهترین نامه ها در این سایت به روز رسانی خواهد شد و پس از ترجمه برای مجلات معتبر ، گروه ها و سازمان های نجومی دنیا فرستاده خواهد شد و در نهایت در کپسول زمان قرار خواهد گرفت تا پس از 105 سال به دست بشر 1496 برسد.

برای ارسال نامه به بشر 1496 فرم مورد نظر را تکمیل نمایید..


 

خدا حافظ برای همیشه!!! 
CURRENT MOON